KLUB PŘÁTEL ZAKRSLÝCH TEDDY

Čím se v klubu zabýváme?

07.09.2008 17:43

 logo klubu

1. V prvé řadě propagací plemene Zakrslý teddy mezi odbornou i laickou veřejností, a to prostřednictvím webových stránek, vydávaného Zpravodaje, ukázkou plemene na výstavách, propagací v médiích a některými dalšími, zcela ojedinělými projekty, které již brzy na těchto stránkách představíme.


2. Neméně významná je snaha o získání a sdružení těch chovatelů, kteří jsou ochotni spojit síly a plemeno dále zlepšovat a kteří chtějí svou dlouhodobou prací přispět k uznání plemene Zakrslý teddy. 

 

3. Zavedli jsme nezbytnou evidenci narozených mláďat (zatím netetujeme, zvířata evidujeme pouze písemně), máme zavedeny jednotné Rodokmeny (výpisy předků).

 

4. Máme jednotný typ očkovacích průkazů, které si členové klubu mohou objednat u paní Lackové (viz sekce kontakty a odkazy), rovněž si členové klubu mohou objednat i samolepky s logem klubu. Samolepky používáme přednostně jako propagaci na výstavách, proto prosíme členy klubu, aby si objednávali max. 5 ks samolepek na jednu CHS.

 

5. Snažíme se, aby chovatelé, kteří jsou v klubu sdruženi byli příkladem pro ostatní chovatele a dodržovali základní etická pravidla malochovu. Jedná se zejména o termíny, kdy poprvé připustit samičku Zakrslého teddyho, maximální počet vrhů za rok a dobu odstavu mláďat od matky. Touto aktivitou se snažíme zabránit především předčasnému zařazování zvířat do chovu, což může vést nejen k podražení zdravotního stavu a k trvalým následkům na zdraví, v krajním případě až ke smrti matky či mláďat. Samozřejmé je, že etický přístup v chovu nemůže být nikým vymáhán, ani tedy KPZT, domníváme se však, že je stanovení určitých pravidel nutností. Apelujeme tímto na všechny členy klubu, aby skutečně striktně dodržovali Teddíkovo desatero a nedělali jejich nedodržováním klubu ostudu!!! 

 

Pokud budete mít zájem podílet se na činnosti klubu a jste ochotni respektovat stanovené vstupní podmínky, velmi rádi Vás mezi sebou uvítáme. Členství v našem virtuálním klubu je zcela dobrovolné a bezpříspěvkové. Velmi doporučujeme, aby se všichni naši členové stali současně také členy Českého svazu chovatelů (ČSCH), pokud jimi již nejsou. Pro ty, kteří se zabývají chovem Zakrslých teddy dále doporučujeme členství v Klubu chovatelů zakrslých králíků. 

 

Podobně jako KPZT, který funguje v ČR a sdružuje chovatele Zakrlsých teddy a Zakrslých teddy beránků, fungují ve světě i další kluby, např. Teddykaninchen Club (SRN) a Teddykaninchen Club Europa (Evropa).

  
 


 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode