KLUB PŘÁTEL ZAKRSLÝCH TEDDY

Vstupní členské podmínky

Pokud se chcete státi členem Klubu přátel Zakrslých teddy, přečtěte si pozorně členské podmínky. Pokud se Vám zamlouvají a nečiní Vám potíž, protože jinak by to měla býti samozřejmost, velice rádi Vás přivítáme mezi námi !!! 

A/ Desatero od Teddíka:

1/ Chovejte mě s láskou.

2/ Sežeňte mi byteček, kde budu spokojeně bydlet.

3/ Vyberte mi veterináře, který se o mě bude starat.

4/ Mazlete se se mnou, česejte mě a učte poslušnosti a čistotnosti.

5/ Když mi budete dávat kvalitní stravu, budu tu s vámi dlouho a rád.

6/ Než mi necháte miminka, prohládněte napřed mé zoubky, ouška, očička, drápky a vše další, abyste si byli jisti, že se hodím do chovu.

7) Pokud jsem samička, miminka mi dopřávejte jen občas a až od doby mé plnoletosti, což je 6 a více měsíců.

8) Všem mým miminkům najděté hodné páníčky tak, aby mi voněli :)

9) Spolu s mými miminky předejte i Rodokmen, Očkovací průkaz a dobrou vizitku.

10/ Jsem tu a chci Vám dát vše co mám, neubližujte mi, prosím!

 

*************************************************************************************************************************************************************

B/ Zodpovězte si sami ve svém nitru následující otázky aneb náš Etický kodex:


- Zajímám se aktivně o chov a vše co s ním souvisí? Čtu literaturu týkající se zvířat které chovám? Diskutuji problematiku chovu s dalšími chovateli? Vyhledávám si na webu nové, zajímavé a důležité informace?


- Zajímám se a snažím se aktivně zlepšovat podmínky chovu svých zvířat?


- Mám je jen jako zdroj financí či zdroj masa, kožešiny a mláďat? Nebo chovám hlavně proto, že mám své zvíře (svá zvířata) pro potěchu oka i ducha, jako domácího mazlíčka, jako milého společníka a jako člena rodiny?


- Jak se k mé zálibě chovají ostatní členové rodiny? Jsou vůči ní natolik tolerantní, že králíčky nijak neomezují, nezachází s nimi hrubě? Nemají je někteří členové rodiny jako živou hračku?


- Dokáži se já sám (sama) postarat o své svěřence i v době jejich stáří? Budou mít u mě kvalitní podmínky na dožití?
 

- Poskytuji svým králíčkům kvalitní a dostatečnou zdravotní péči, zabývám se i těmi slabšími jedinci, kteří by bez mé pomoci jen těžko přežili? Nebo je odepisuji?


- Do jakých rukou dávám své odchovy? Snažím se, aby to dobré ruce skutečně byli? Nebo dávám mláďata do Zverimexů, či překupníkům?


- V jakých podmínkách mí králíčci žijí? Mají dostatečný prostor k životu? Mají komfort,  který potřebují? Pečuji vedle uspokojování jejich základních životních potřeb i o potřeby ostatní? Jsou u mě opravdu šťastní? Hopkají spokojeně nebo jen rezignovaně sedí na jednom místě?


- Nešířím nepravdy či polopravdy o jiných chovatelích? Pokud se mi něco na jejich chovu nelíbí, jsem dostatečně silný, abych jim své připomínky a postřehy v zájmu chovaných svěřenců sdělil přímo?

Pokud Vás následující body přivedly k zamyšlení nad tím, zda jste VY zodpovědný chovatel, budeme velmi rádi. Etický kodex chovatele po Vás nikdo vymáhat nebude. Buď jej v hloubi duše máte nebo prostě nemáte. Ale, obstojíte sami před sebou, když třeba jen ve skrytu duše tušíte, že se zrovna VY eticky nechováte?

******************************************************************************************************************************************************************************

C/ Respektuji, že budu vyloučen z členství Klubu přátel Zakrslých teddy, pokud poruším následující:

 - připouštění samic dříve než před dovršením alespoň šestého měsíce věku

 - více jak čtyři vrhy od jedné samice ročně

Poznámky:

1. Nedopatření (např. nechtěná březost) se omylem může stát, proto jedno porušení pravidel tolerujeme, druhé je již nekompromisním důvodem k vyloučení z Klubu.

2. Náš klub je jakýmsi prestižním sdružením chovatelů a přátel teddíků - tedy těch lidiček, kteří mají rádi zvířata a chovají se k nim s úctou a maximálním zájmem. Sdružujeme pouze malochovatele a přátele těchto plemen, ne velkokapacitní chovatele. 

 

D/ Chcete mezi nás?

Pokud s našimi podmínkami souhlasíte a chcete se stát členem klubu, napište, prosíme, na mail přítelkyně Kláry Zelenkové, kacaba@hotnet.cz.

Zašlete základní údaje o sobě - jméno, příjmení, kontakty, adresu, město či kraj ve kterém působíte, pokud máte pojmenovanou, tak i Vaší chovatelskou stanici a link na její stránky, rovněž je možné poslat i stručné představení Vás či Vašich teddíků a event. i zaslat fotografie, prostě všechny údaje tak, jak je chcete mít uvedeny v sekci Seznam členů klubu. 

Pokud byste měli zájem stát se členem nově zakládaného řádného klubu fungujícího nově pod Českým svazem chovatelů, kontaktujte, prosím, Ivu Šmrhovou, iva.smrhova@seznam.cz a připojte údaje o sobě plus kolik máte zvířat, jak dlouho chováte a zda máte zájem věnovat se novošlechtitelství.

Důležité upozornění!!!

Pokud máte svůj web, nezapomeňte na home page (úvodní stránku) na viditelné místo, nejlépe hned na úvod uveřejnit logo klubu a odkaz, že jste členem klubu!

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode