KLUB PŘÁTEL ZAKRSLÝCH TEDDY

Krmivo pro Teddy

 

 

Speciální nabídka pro členy Klubu přátel Zakrslých teddy

Jedním snad z nejčastějších dotazů nových majitelů teddíků, je, čím králíčky krmit. Otázku kvalitního krmení řeší také každý chovatel a hledá pro svůj chov to nejlepší co je k dostání. Kvalitní krmení je třeba podávat nejen březím a laktujícím samicím, ale rovněž mláďatům již od ranného věku, starým králíkům, neméně důležitá je kvalita podávaného krmení také u dospělých chovných samců.

Známou skutečností je, že kvalitní výživou je možné předejít mnoha možným zdravotním problémům a "zbytečným" úhynům.

Podávané krmivo by mělo splňovat celou řadu požadavků na vysokou kvalitu, pro zakrslé králíčky by především nemělo být příliš energetické, aby mláďata neměla tendenci přerůst a dospělí aby zbytečně netloustli. Rovněž musí obsahovat vysoce jakostní suroviny, které jsou zdrojem vitaminů, minerálů a stopových prvků v přírodních formách, které se nejlépe vstřebávají a tudíž jsou pro králíčka nejvhodnější.

I my jsme otázku krmení dlouho řešili. Chovatelé ze SRN, s kterými jsme v kontaktu krmí speciálními granulkami pro zakrslé králíčky, které obsahují seno i cennou vojtěšku. V Čechách jsme vyzkoušeli různé směsi zrní, ale mnohé z nich svým složením neodpovídají skutečným potřebám zakrslých králíčků a nabízí někdy nejen málo vitaminů a dalších biologicky aktivních látek, ale jsou i příliš energeticky bohaté. To pak vede k obezitě a z ní vyplývajících zdravotních problémů (u samic např. horší zabřezávání, problémy během porodu apod.)

Proto jsme se rozhodli pro naše králíčky dovézt výše uvedené osvědčené krmivo pro Zakrslé teddy ze SRN. Ze sortimentu co na trhu v SRN je (v Čechách toto krmivo nemá obdobu, jsou zde pouze klasické, výkrmové granule s kokcidiostatiky) jsme vybrali tři svým složením nejlepší krmení ve formě granulek a dovezli si je do ČR. Nyní máme pro naši chovatelskou základnu k dispozici velmi kvalitní krmnou směs. Po vyzkoušení v našich chovech (CHS z Drinopolu a CHS z Uru) musíme kontatovat, že brzy po tom, co jsme granulky začali přimíchávat k běžně podávané směsi si na nové krmení všichni králíčci velmi rychle zvykli a tyto hodnotné granulky baští zcela bez problémů.

Nejvhodnější je dle našeho názoru podávat bylinkové granulky a střídat je se základní směsí. U samic, které jsou březí nebo kojí je vhodné podávat výstavní směs, tu baští i jejich mláďata s velkou chutí.

Kdy podávat bylinkové granulky a základní směs?

- zakrslým králíkům pro získání a udržení skvělé kondice,

- králíkům se zvýšenými požadavky na kvalitu výživy,

- králíkům s trávicími obtížemi a poruchami imunitního systému

- starým králíkům

Kdy podávat výstavní směs?

- výstavním a chovným jedincům pro výstavní kondici,

- březím a kojícím samicím,

- mláďatům již od ranného věku,

- králíkům pro zvýšení kvality srsti a zvýšení jejího lesku.

Cena: 

solikanin - základní krmení, 29 kč za kg

bylinný - kreuterkanin, 37 kč za kg

 

Granulky je rovněž možné v případě potřeby rozmočit ve vodě a podávat stříkačkou přímo do tlamičky.  

Milí přátelé a členové Klubu přátel Zakrslých teddy, pokud budete mít zájem, je pro Vás krmivo k dispozici. Zakrslý teddy je nádherné plemeno s dlouhou, hustou a hedvábnou srstí. Aby takové skutečně bylo a měli jsme úspěchy v chovu, měli bychom našim králíčkům dopřát skutečně to nejlepší. Budeme rádi, když se i Vám krmivo osvědčí.

Jedná se o speciální směs pro zakrslé králíčky - není to žádná výkrmová směs!!!

Pro více informací mne můžete kontaktovat mailem na iva.smrhova@seznam.cz 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode