KLUB PŘÁTEL ZAKRSLÝCH TEDDY

O nás

 

Webová prezentace Klubu přátel Zakrslých teddy byla z technických důvodů přesunuta na novou adresu: www.zakrsly-teddy.webnode.cz
Omlouváme se za komplikace.

 

logo klubu


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vítejte na stránkách Klubu přátel Zakrslých teddy (KPZT)!

Věříme, že Vás tyto stránky zaujmou a budete se k nim vracet. Děkujeme za Vaši návštěvu!!!

 

Čím se v klubu zabýváme?

 

1. V prvé řadě propagací plemene Zakrslý teddy mezi odbornou i laickou veřejností, a to prostřednictvím webových stránek, vydávaného Zpravodaje, ukázkou plemene na výstavách, propagací v médiích a některými dalšími, zcela ojedinělými projekty, které již brzy na těchto stránkách představíme.


2. Neméně významná je snaha o získání a sdružení těch chovatelů, kteří jsou ochotni spojit síly a plemeno dále zlepšovat a kteří chtějí svou dlouhodobou prací přispět k uznání plemene Zakrslý teddy. 

 

3. Zavedli jsme nezbytnou evidenci narozených mláďat (zatím netetujeme, zvířata evidujeme pouze písemně), máme zavedeny jednotné Rodokmeny (výpisy předků).

 

4. Snažíme se, aby chovatelé, kteří jsou v klubu sdruženi byli příkladem pro ostatní chovatele a dodržovali základní etická pravidla malochovu. Jedná se zejména o termíny, kdy poprvé připustit samičku Zakrslého teddyho, maximální počet vrhů za rok a dobu odstavu mláďat od matky. Touto aktivitou se snažíme zabránit především předčasnému zařazování zvířat do chovu, což může vést nejen k podražení jejich zdravotního stavu a k trvalým následkům na zdraví, v krajním případě až k úhynu matky či mláďat. Samozřejmé je, že etický přístup v chovu nemůže být nikým vymáhán, ani tedy KPZT, domníváme se však, že je stanovení určitých pravidel nutností. Apelujeme tímto na všechny členy klubu, aby skutečně striktně dodržovali Teddíkovo desatero a nedělali jejich nedodržováním klubu ostudu!!! 

 

Pokud budete mít zájem podílet se na činnosti klubu a jste ochotni respektovat stanovené vstupní podmínky, velmi rádi Vás mezi sebou uvítáme. Členství v našem virtuálním klubu je zcela dobrovolné a bezpříspěvkové. Velmi doporučujeme, aby se všichni naši členové stali současně také členy Českého svazu chovatelů (ČSCH), pokud jimi již nejsou. Pro ty, kteří se zabývají chovem Zakrslých teddy dále doporučujeme členství v Klubu chovatelů zakrslých králíků.

 

Podobně jako KPZT, který funguje v ČR a sdružuje chovatele Zakrlsých teddy a Zakrslých teddy beránků, fungují ve světě i další kluby, uveďme např. Teddykaninchen Club (SRN) a Teddykaninchen Club Europa (Evropa).

  
Jak stručně charakterizovat Zakrslé teddy?


Jak již samotný název plemene napovídá, teddíci svým vzhledem nejvíce připomínají huňaté, plyšové medvídky. Toto nádherné, dlouhosrsté plemeno původně pochází ze západní Evropy (Německo, Belgie, Holandsko), není však dosud natolik homogenní a natolik rozšířené, aby bylo uznáno jako samostatné plemeno. Typickým znakem Zakrslých teddy je hmotnost těla do 1 600 g, dlouhá, hustá srst a čelenka na hlavě. Protože se jedná o společenské plemeno králíka, teddy vynikají klidnou a přátelskou povahou. Srst je mimořádně kvalitní, stačí ji několikrát za týden pročesat a nevyžaduje stříhání jako u angor. I když to tak na první pohled může vypadat, v žádném případě se nejedná o živé hračky, podle toho je nutné se Zakrslými teddy také zacházet a věnovat jim čas, lásku a péči. Za vlídné zacházení se králíček tohoto plemene bohatě odmění.

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode